امروز : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ - ۸:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مازندران غرق در شور و شعور/ پیمان دوباره علویان با انقلاب در کرانه آبی خزر +تصاویر

اینجا مازندران است، دیار بیداردلان و حاج بصیرها، شهید طوسی و شهید علمدارها. اینجا دیاری است که مردمانش در لبیک به ندای اسلام و علویت پیشگام در تاریخ بوده‌اند.

به گزارش هفت تپه به نقل از بلاغ، هم‌زمان با حرکت موج خروشان مردمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه ۹۵ سراسر کشور و در حالی‌که انقلاب ۳۸ ساله شده‌ است، مردم ولایت‌مدار مازندران نیز با سر دادن ندای الله‌اکبر از ۶۷ مسیر از پیش تعیین‎شده به دریای وحدت ملت پیوستند.

امروز بار دیگر مردم دیار علویان در بحبوحه همه شرایط سخت اقتصادی و مشکلات ریز و درشت، انقلاب را تنها نگذاشتند، همه آمده‌اند برای عهد و پیمانی دوباره با امامی که اسلام را در عصر حاضر احیا کرد، آمده‌اند برای لبیک به ندای مقتدای زمان خویش، آمده‌اند تا بگویند ما شهدا و ایثارگران خود را فراموش نکرده‌ایم.

اینجا مازندران است، دیار بیداردلان و حاج بصیرها، شهید طوسی و شهید علمدارها. اینجا دیاری است که مردمانش در لبیک به ندای اسلام و علویت پیشگام در تاریخ بوده‌اند.

هم‌زمان با بهار انقلاب، مرد و زن مازندرانی، پیر و جوان از گوشه و کنار استان و از حاشیه به متن آمده‌اند تا دوشادوش یکدیگر بهار پیروزی را جشن بگیرند. مسیر حرکتشان به سمت مبدأ راهپیمایی و میعادگاه حضور است تا بار دیگر با پیر فرزانه‌شان میثاق بندند و ندا سر دهند «در بهار آزادی، جای شهدا خالی».

خروش الله‌اکبر، الله‌اکبر، ۲۲ بهمن فجر آفرین بادا مبارک بر همه مسلمین، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل در فضای مازندران پیچیده است.

از هرکه می‌پرسیم نشانی میعادگاه حضور را می‌دهد. کودکانی با صورت‌های نقاشی شده تا کهنسالانی که پیاده و نفس‌زنان خود را به مسیرهای راهپیمایی رسانده‌اند. همه آمده‌اند تا بگویند: رهبرا تا پای جان ایستاده‌ایم.

یک‌صدا ندا می‌دهند «حزب فقط حزب علی(ع)، رهبر فقط سید علی»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده».

آری مازندران امروز آماده‌تر از هر زمان دیگری است. از شعارهای سر داده و پارچه نوشته‌ها، سربندهای نقش بسته بر سر جوانان این مرز و بوم می‌توان به عشقی که در وجودشان جوانه‌ زده، پی برد.

شور انقلاب در مرکز دیار علویان

راهپیمایی ۲۲ بهمن ساری که از ساعت ۱۰ صبح از مقابل شهرداری آغاز شده است، پر از شور، شعور و بصیرت است.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-010.jpg

از یک‎ساعت مانده به آغاز راهپیمایی، مردم یکپارچه در میدان‎های شهید قاسمی، ساعت و شهدا حضور یافتند، عده‌ای آمده‌اند و برای آنها تداعی روزهای سخت و نفس‌گیر قبل و حین انقلاب بسیار سنگین است، زیرا امروز در جایی ایستاده‌اند که پر از امنیت، استقلال و آزادی است، دیگر از تازیانه‌های خشم و سکوت و استبداد خبری نیست.

محمدرضا احمدزاده دانشجویی که به‌اتفاق دوستان همکلاسی‌اش مسیر شهید قاسمی به سمت میدان شهدا را می‌پیماید، می‌گوید: امروز کلاس درسمان را در مسیر راهپیمایی برپا کرده‌ایم تا جهان بداند ما دانشجویان همپای مردم میهن تا آخرین‌نفس ایستاده‌ایم.

وزیر ارشاد: مدیون مردم مازندران هستم

رضا صالحی امیری در سخنرانی ۲۲ بهمن مرکز استان مازندران اظهار کرد: مردم استان مازندران با استقبال خویش در سال ۹۲ حق بزرگ به گردن دولت تدبیر و امید دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا را مردم ایران به خوبی دادند، به دولت آمریکا اعلام می‌کنیم که این ملت اهل تهدید نیست و تهدید برای این ملت معکوس عمل می‌کند.

صالحی تاکید کرد: مازندران و ساری در قلب ما جای دارد و به شما قول می‌دهم همه توان خود را برای توسعه استان به‌کار می‌گیرم، در غم شما غمناک هستیم و شادی شما شاد هستم.

وی در پایان گفت: خودم را مدیون شما می‌دانم و تا توان دارم برای شما تلاش می‌کنم.

مردم شهرستان گلوگاه با بصیرت مثال‌زدنی خود از ساعت ۱۰ صبح راهپیمایی خود را از مقابل میدان نماز آغاز کردند تا آرمان‌های انقلاب تجدید بیعت کنند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-022.jpg

بهشهری‌های مومن از ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح راهپیمایی خود را از چهارراه استقلال به سمت مصلای جمعه آغاز کردند.

مردم ولایت‌مدار شهرستان نکا نیز از ساعت ۱۰ صبح از مقابل فرمانداری با ندای الله‌اکبر با معمار کبیر انقلاب تجدید بیعت کردند.

میاندورودی‌ها نیز همانند همه مازندرانی‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مقابل شهرداری سورک به سمت مصلای جمعه بانگ مرگ بر آمریکا سر دادند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-015.jpg

شهرستان جویبار، پایتخت کشتی ایران، کاملا انقلابی است. جویباری‌ها از ساعت ۱۰ صبح از مسجد اعظم به سمت مصلای الغدیر با رهبر انقلاب پیمانی دوباره بستند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-014.jpg

مردم شهیدپرور شهرستان قائم‌شهر نیز از ساعت ۱۰ صبح از مقابل حسینیه عاشقان ثارالله به سمت مصلی نماز جمعه بابصیرت بالا و مثال‌زدنی خود راهپیمایی کردند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000266/n00266909-r-b-000.jpg
http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-002.jpg

آسمان «هزار سنگر» به رنگ انقلاب است

آملی‌ها، مردمی که بارها تعهد خود را به انقلاب با حماسه‌های بزرگ خود به اثبات رسانده‌اند، از ساعت ۱۰ صبح و از مسجد امام رضا(ع) تا گلزار شهدا راهپیمایی کردند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-020.jpg

بابل، پایتخت شهدای شمال کشور نیز از ساعت ۱۰:۳۰ صبح رنگ و بوی انقلاب گرفت. بابلی‌ها از میدان ولایت به سمت مصلای جمعه بابل با ندای مرگ بر آمریکا راهپیمایی کردند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-013.jpg

بابلسری‌های مدافع حرم‌پرور با شور و شعور انقلابی خود از ساعت ۱۰:۳۰ صبح و از مقابل سپاه این شهرستان به سمت مصلای جمعه المهدی با آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق کردند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-003.jpg

هم‌شهری‌های سردار بصیر در خط مقدم انقلاب

فریدونکنار، دیار سردار شهید بصیر، پر از عشق و بصیرت است. فریدونکناری‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ صبح و از مقابل مسجد جامع به سمت مصلای قدس فریدونکنار راهپیمایی کردند.

محمد مهدوی یک نوجوان فریدونکناری در حاشیه این مراسم در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: ما زمان انقلاب را درک نکردیم اما امروز به میدان آمدیم تا بگوییم وقتی رهبری دستور جهاد می‌دهند باید در عمل وارد میدان شد نه شعار.

وی تصریح کرد: در زمانی که مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد، حضور گسترده در این راهپیمایی نشان از تبعیت مردم از فرموده‌های رهبری در هر شرایطی دارد.

سیدعباس حسینی یکی دیگر از افراد شرکت‌کننده در این راهپیمایی، با بیان اینکه شور و شوق انقلابی در تمامی این مردم وجود دارد، گفت: برخی از خناسان داخلی و خارجی با دیدن این شکوه عظمت مردم، تمام وجودشان را ترس فرا گرفته است.

وی افزود: راه انقلاب ادامه دارد و هرگز دست از آرمان‌های شهدا و امام شهدا و فرامین رهبری نمی‌کشیم.

محمودآبادی‌های ولایت‎مدار از ساعت ۱۰:۳۰ صبح، از گلزار شهدای آهومحله بانگ الله اکبر سر دادند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-027.jpg

مردم شهرستان نور نیز همانند همه مازندرانی‌ها از ساعت ۱۰ صبح از میدان امام خمینی(ره) به سمت مصلای بزرگ الغدیر راهپیمایی کردند.

نوشهری‎های شهیدپرور امسال نیز انقلاب را تنها نگذاشتند و از ساعت ۱۰ صبح از مسجد جامع ندای مرگ بر اسرائیل سر دادند.

مرضیه فولادی دانشجوی نوشهری که با پرچم ایران در راهپیمایی حضور یافته است در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه امروز حضور پرشور مردم نوشهر قدرت ایران اسلامی را باز هم به دشمن ثابت کرد، گفت: امروز آمدم تا به استکبار جهانی بگویم که نابودی ایران خیال خامی است و ما باتمام قوا پشتیبان رهبر عزیزمان هستیم.

شهرستان چالوس از ساعت ۱۰ صبح رنگ و بوی انقلاب به خود گرفت و چالوسی‌های شهیدپرور از مقابل مسجد جامع تولد ۳۸ سالگی انقلاب را جشن گرفتند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-006.jpg

عباس‌آبادی‌ها نیز همپای همه مردم دیار علویان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مصلای جمعه با معمار کبیر انقلاب تجدید بیعت کردند.

رامسر زیبا نیز کاملا انقلابی است. رامسری‌ها از ساعت ۱۰ صبح و از مقابل شهرداری رامسر راهپیمایی کردند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-009.jpg

مردم ولایت‌مدار تنکابن نیز از ساعت ۱۰ صبح و از مسجد جامع این شهرستان بانگ الله اکبر سر دادند.

http://www.bloghnews.com/images/docs/000267/n00267211-r-b-004.jpg

ندای مرگ بر آمریکا در دیار شهید کشوری طنین‌انداز شد

در سیمرغ، دیار شهید کشوری، حال و هوا انقلابی است. سیمرغی‌ها از ساعت ۱۰ صبح از میدان شهید کشوری به سمت مصلای جمعه سیمرغ راهپیمایی کردند.

کلاردشتی‌های مومن همپای همه ایرانی‌ها از ساعت ۱۰ صبح و از مقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق کردند.

در شهرستان سوادکوه شمالی نیز آسمان به رنگ انقلاب است. مردم این شهرستان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح و از گلزار شهدای گمنام راهپیمایی کردند.

سوادکوهی‌های ولایتمدار نیز همانند همه مردم دیار علویان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مسجد ندای مرگ بر آمریکا سر دادند.

ارسال دیدگاه