امروز : جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۱/۰۹ - ۱۵:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان
به مناسبت روز جوان صورت گرفت؛

مصاحبه با سرباز وظیفه نخبه

قرائت قرآن تاثیر بسیاری بر زندگی شخصی من دارد و از زمانی که با قرآن مانوس شده ام آرامش درونی را در تمام ابعاد زندگی ام احساس می کنم.

به گزارش خبرنگار هفت تپه؛ به مناسبت روز جوان، از دو جوان نمونه؛ که در حال سپری کردن دوران مقدس سربازی در سپاه کربلا مازندران می باشند، مصاحبه ای به عمل آمده که تقدیم حضورتان می گردد(البته قابل ذکر است این دو نمونه؛ مشتی از خروار می باشند و قطعا سربازان موفق بسیاری در حال اشتغال به خدمت می باشند که انشاله در فرصتی دیگر در خدمت این عزیزان خواهیم بود.

sarbaz1

سید رضا چاوشیان برای معرفی خود گفت: قاری قرآن، متولد سال ۱۳۶۸ و ساکن ساری، در حال حاضر سرباز سپاه کربلا استان مازندران هستم. در رشته مهندسی ماشین آلات کشاورزی مدرک کارشناسی دارم.

این سرباز جوان سپاه کربلا در مورد علل علاقه خود به رشته قرائت قرآن کریم گفت: قرائت قرآن را بصورت تخصصی از سال ۱۳۸۳ با شرکت در کلاس ­های دارالقرآن آغاز کردم، از کودکی به همراه پدر در جلسات قرآنی شرکت داشتم، با شرکت در همین مراسمات به قرائت قرآن علاقه ­مند شدم.

چاوشیان با اشاره به کسب مقام اول خود گفت: در سال­ های گذشته با شرکت در مسابقات قرآنی مختلف مقام ­های استانی زیادی را در رشته قرائت کسب کردم، اخیرا هم در مسابقات رشته ترتیل قرآنی که بین سربازان وظیفه سپاه پاسداران کشور برگزار شد مقام اول را بدست آوردم.

این قاری جوان در مورد تاثیر قرآن کریم بر ابعاد وجودی خود گفت: قرائت قرآن تاثیر بسیاری بر زندگی شخصی من دارد و از  زمانی که با قرآن مانوس شده­ ام آرامش درونی را در تمام ابعاد زندگی­ ام احساس می کنم.

وی با اشاره به برگزاری محفل ­های انس با قرآن در سپاه کربلا گفت: محفل های انس با قرآن که در سپاه کربلا برگزار می شود تاثیر مطلوبی دارد، چقدر خوب است که این مراسمات برای سربازان وظیفه نیز بصورت مداوم برگزار شود.

چاوشیان در پایان گفت: پیشنهاد من برای دوستان وظیفه این است که در زمان سربازی و خدمت خود را غنیمت دانسته و از آن  برای انس و تفکر در قرآن کریم  بهره ببرند. مسئولین نیز با سرمایه گذاری، اهتمام لازم را داشته باشند و برای فرهنگ سازی جهت مانوس شدن سربازان وظیفه با قرآن کریم تدابیر لازم را بکار ببرند.

سرباز نخبه وظیفه دیگری که با ما همراه شد؛ آقای حسین روحی است، وی اهل شهرستان قائمشهر و ۲۶سال سن دارد، استاد دانشگاه و دارای چندین عنوان قهرمانی در سطوح مختلف از جمله قهرمانی کشور در رشته هندبال  و در چندین رشته ورزشی از جمله اسکواش دارای درجه مربیگری و علاوه بر این عنوان دانشجوی نمونه در مسابقات کشوری را کسب کرده است.

IMG_0443

گزیده ای از مصاحبه این جوان شایسته در ادامه آمده است:

حسین روحی در گفتگو با خبرنگار هفت تپه گفت: نهادینه کردن فرهنگ درست ورزش کردن را می توان با برنامه ریزی و نگاه درست و دقیق، در بین سربازان وظیفه، که آینده سازان این مرز و بوم هستند، ایجاد کرد.

این کارشناس رشته فیزیولوژی ورزش گفت: توصیه می‌کنم که دوستان وظیفه از زمان اوقات فراغت خود بیشترین استفاده را برده و سعی کنند با ورزش کردن سلامت جسم و روح خویش را بالا ببرند.

حسین روحی سرباز وظیفه سپاه کربلا استان مازندران با اشاره به عدم رقبت سربازان برای شرکت در صبحگاه گفت: جوانان باید به فعالیت جسمانی  تغییر نگرش داشته باشند و با ورزش کردن درست، توان جسمانی خود را حفظ کنند.

وي در ادامه با اشاره به وجود فضا های ورزشی مناسب در سپاه کربلا گفت: سپاه کربلا استان مازندران دارای فضا های ورزشی متعددی است که باید با فرهنگ سازی در بین سربازان وظیفه آنها را تشویق به ورزش نموده و از این فضا ها نهایت بهره را برد.

وی با اشاره به برنامه نوآورانه خود که در دوران مقدس سربازی خود صورت داده است اظهار داشت: جهت ایجاد آگاهی تخصصی در مدیران تربیت بدنی و مدیران اماکن ورزشی و بهره وری در استفاده از اماکن ورزشی، کارگاه هایی با حضور اساتید برجسته دانشگاه مازندران برای این مدیران برگزار شده که در نوبه خود کاری نو و خلاقانه بوده است.

روحی در ادمه با اشاره به این موضوع که در دوران سربازی سعی کرده از وقت خود به مناسبترین شکل استفاده کند گفت: در حال پژوهش بر روی چگونگی آگاهی بخشی به سربازان وظیفه و سوق آنها به ورزش اصولی هستم تا با این کار مشکلات جسمی که اثرات ورزش نکردن یا درست ورزش نکردن هست برطرف گردد و برنامه ریزی هایی برای برگزاری همایش هایی با محوریت تربیت بدنی برای سربازان وظیفه با هدف بالا بردن سطح آگاهی آنها اندیشیده شده است، که انشااله با حمایت مسئولین تربیت بدنی سپاه کربلا استان مازندران صورت خواهد گرفت.

ارسال دیدگاه